تولید پروفیل با استفاده از مقطع ورق (Contour plate)

ساخت پروفیل در تکلا گاهی اوقات برای تولید پروفیل‌های دلخواه خود می‌توان از شکل ترسیم شدۀ ورق ها استفاده نمود. برای تولید پروفیل هایی با این روش ...

 

 

 

 


 

گاهی اوقات برای تولید پروفیل‌های دلخواه خود می‌توان از شکل ترسیم شدۀ ورق ها استفاده نمود. برای تولید پروفیل هایی با این روش ابتدا بایستی شکل مقطع عرضی دلخواه را با استفاده از یک ورق (Contour Plate) در نمای مدل ترسیم نمود (بهتر است برای ترسیم مقطع در نمای پلان قرار بگیریم) و سپس این مقطع ترسیم شده با ورق را به عنوان مقطع عرضی معرفی کرد تا بلافاصله در کتابخانۀ مقاطع ذخیره گردد.برای تولید اینگونه پروفیل های سفارشی مراحل زیر را طی نمایید:
1) دستورModeling > Create Steel Part > Contour Plateرا اجرا کنید.
2) با کمک گرفتن از خطوط شبکه و دکمه‌های ربایش، مقطع ورق خود را با معرفی نقاط مختلف ترسیم کنید (برای ترسیم مقاطع پیچیده از انواع روش‌های مختصات استفاده نمایید)
3) دستورModeling > Profiles > Define Cross Section Using Plateرا اجرا کنید تا پنجرۀ محاوره‌ایCross-Section from Plate (10 گشوده شود.
4) به تبParametersرجوع کنید و دو نام متفاوت را در فیلدSection nameوProfile nameدرج کنید.
5) بر روی دکمۀOKکلیک کنید.
6) پس از فشردن دکمۀOKبر روی مقطع ترسیم شده با ورق کلیک نمایید.
بلافاصله پس از کلیک بر روی مقطع ترسیم شده با ورق، مقطع عرضی ما تولید می‌گردد و در مدل جاری نمایش داده می‌شود. لازم به ذکر است که این پروفیل با نام درج شده در فیلدProfile nameدر کتابخانۀ مقاطع نگهداری می‌شود و با این نام نیز قابل فراخوانی است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جدیدترین دوره آموزشی

دوره فشرده


دوره فشرده تکلا استراکچرز شروع از 13 بهمن97

 به مدت یک هفته

از ساعت 16 الی 20

شهریه: 800 هزارتومان