آشنایی با نرم افزار Advance Steel

آموزش نرم افزار advance steel نرم افزار Advance Steel برای مدلسازی سازه های فلزی و تهیه نقشه های شاپ دراوینگ استفاده می گردد. با توجه به اینکه این نرم افزار بر روی اتوکد نصب می شود می تواند برای افرادی که با اتوکد حرفه ای هستند بسیار ساده باشد. روند انجام پروژه در نرم افزار AdS بصورت زیر می باشد:

 

 

 

 

1- تنظیم خطوط شبکه

تنظیم خطوط شبکه یا همان گریدها در منوی Object و تب Grid انجام می پذیرد و توسط ابزارهای این تب می توان خطوط شبکه مستطیلی، مورب و شعاعی را به سادگی ایجاد کرد.

 

2- ترسیم قطعات

ترسیم قطعات فلزی اعم از تیرهای معمولی، تیرورق ها، مقاطع باکس، بصورت مستقیم در منوی object  و تب Beams انجام می گردد. همچنین پلیت ها نیز به روش های مختلف در تب Plates قابلیت تعریف دارند. لازم به ذکر است که در نرم افزار AdS خطوط اتوکد را می توان به تیرها و ستون ها و چند ضلعی های بسته را به پلیت ها تبدیل کرد.

3- ترسیم پیچ ها و جوش ها

ترسیم پیچ ها (در حالت خاص، سوراخها و انکربولت ها) و جوش ها (برای ایجاد اسمبلی مابین قطعات) توسط منوی objects و تب Connection objects انجام می شود.

4- شکل بری قطعات

شکل بری قطعات اعم از آماده سازی، برشکاری، پخ زنی و... می باشد که توسط منوی Home و دستور Advance Steel Tool Palette انجام می پذیرد که در AdS به اسم Features شناخته می شود.

5- ایجاد اتصالات

برای ایجاد اتصالات در AdS کاتالوگی به نام Connection Vault وجود دارد که دربرگیرنده طیف وسیعی از انواع اتصالات است. علاوه بر این، کاربر می تواند اتصالات اختصاصی (custom) را نیز در کاتالوگ ذخیره سازی کند.

6- کنترل مدل

در AdS قطعاتی که با یکدیگر تداخل دارند را می توان مدیریت و رفع تداخل نمود. این کار توسط منوی Extended Modeling و تب Checking انجام می شود.

7- شماره گذاری

در AdS نیز همانند سایر نرم افزارهای شاپ دراوینگ، قطعات و اسمبلی ها باید نامبرینگ شوند که در گزارش ها و نقشه ها از این نامبرینگ استفاده گردد. ابزارهای نامبرینگ در منوی Output و تب Part marks قرار گرفته اند.

8- تهیه نقشه های شاپ دراوینگ

در AdS برای هر نوع نقشه ای ویژگی از پیش تعریف شده ای وجود دارد که می توان این ویژگی را اصلاح نمود. بنابراین ابتدا استایل نقشه خود را انتخاب نموده و سپس به سادگی می توان نقشه ها را تهیه کرد. تهیه نقشه ها در منوی Output و تب Document انجام می شود و نقشه ها با فرمت DWG ذخیره سازی می شوند. علاوه بر تهیه نقشه ها می توان گزارش متریال مصرفی پروژه (BOM) و همچنین فایلهای NC قطعات و ورق ها را نیز تولید نمود.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید